ogólna

Wrocław – dobre miejsce na biznes

W biznesie liczy się nie tylko pomysł, towar czy usługa, ale również otoczenie biznesowe. Właściciele firm bardzo często decydują się na założenie firmy lub wynajęcie biura w takim mieście, które zapewni najwięcej korzyści. Jednym z takich miast jest bez wątpienia Wrocław, od lat cieszący się sławą nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i na świecie.

Lokale użytkowe do wynajęcia Wrocław https://visionoffices.pl/powierzchnie-biurowe/ to propozycja, która podoba się wielu przedsiębiorcom i chętnie z niej korzystają. A dlaczego Wrocław tak bardzo przyciąga świat biznesu? Przekonajmy się!

Od lat Wrocław utrzymuje się wysoko w różnych rankingach. Dotyczą one zarówno standardu zycia, jak i w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji. W rankingu EuropeanCities and Regions of the Future 2018/2019 Wrocław uplasował się na 2 miejscu! Jest to  miasto przyjazne dla biznesu, dla przedsiębiorców, pozyskiwania inwestycji i prowadzenia działalności. Dodatkowo, jeżeli chodzi o miasta Europy Wschodniej, Wrocław zdobył siódme miejsce! Wysoka jakość życia, dość niskie koszty utrzymania i czynsze niższe niż w wielu innych dużych miastach Polski i Europy sprawiają, że przedsiębiorcy chcą we Wrocławiu zakładać firmy lub firmowe oddziały. Wrocławski rynek pracy ceniony jest przez różne branże a zainteresowanie lokalami we Wrocławiu jest bardzo duże. Dlatego też, wielu inwestorów buduje właśnie we Wrocławiu swoje inwestycje. Chętnych na nie nie brakuje! Przekonajmy się na co zwracać uwagę, wybierając biuro dla swojej firmy we Wrocławiu! Poniże kilka ważnych zasad wyboru. 

Kilka zasad wybierania lokalu użytkowego we Wrocławiu

Wybór lokalu biznesowego wcale nie jest łatwym zadaniem. Czy kierować się ceną? A może wielkością biura? Jego położeniem? Wiekiem budynku? Kryteriów jest naprawdę wiele, a poniżej przedstawimy kilka cennych rad.

Po pierwsze, zastanów się, jakiej wielkości musi być Twoje biuro?

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? A może pracujecie wraz ze wspólnikiem? A może pracujesz sam, ale musisz mieć sekretarkę? A może Twoi pracownicy pracują zdalnie? A może masz w zespole kilka osób, a może kilkanaście? Wynajęcie biura to spory wydatek, który należy ponieść każdego dnia, dlatego decydując się na Wrocław powierzchnie biurowe, należy dokładnie przemyśleć ile miejsca potrzebujemy – z jednej strony tak, aby nie przepłacać, a z drugiej, aby nikomu nie brakowało przestrzeni i wygodnego miejsca do wykonywania efektywnej pracy. 

Po drugie, zastanów się nad ceną

Cena nie jest najważniejszym kryterium podczas wybierania dobrego biura, jednak należy mieć ją na uwadze. Należy zbadać rynek, sprawdzić, czy inne biura w podobnej lokalizacji i standardzie mają podobne ceny. Powstaje również pytanie, czy lepiej zapłacić mniej i mieć biuro w gorszej lokalizacji lub w niższym standardzie, czy lepiej zapłacić nieco więcej i cieszyć się biurem w prestiżowym otoczeniu? Rozważymy te kwestie w kolejnych punktach. Jedno jest pewne – cena biura musi być dostosowana do możliwości firmy!

Po trzecie, zastanów się nad standardem

Biurowce we Wrocławiu oferują bardzo wysoki standard. Wchodząc do biura każdy, bez względu czy to pracownik czy klient, będzie czuł się doceniany, będzie czuł, że trafił do firmy godnej zaufania. Standard w nowych biurowcach i budynkach z lokalami biurowymi najczęściej jest wysoki, a nawet bardzo wysoki. Decydując się na wynajem biura w gorszych lokalizacjach trzeba liczyć się np. z koniecznością odświeżenia biura, czy wyremontowania go. Klatki schodowe, części wspólne, toalety – mogą odstraszać klientów, dlatego wiele osób decyduje się na świetnie wyposażone biurowe we Wrocławiu.

Po czwarte, zastanów się nad adresem biura

Lepiej, aby biuro znajdowało się w dzielnicy na obrzeżach, czy może w centrum? Lepiej, aby na wizytówce znalazła się nazwa ulicy wszystkim dobrze znanej, czy takiej, o której mało kto słyszał i będzie musiał sprawdzać dojazd do Twojej firmy? Oczywiście prestiżowy i znany adres ma znacznie: dla Ciebie, pracowników, kontrahentów, klientów. Dobry adres to renoma dla firmy i wygodny dojazd – jeśli nie samochodem, to tramwajem lub autobusem.