ogólna

Samochody w abonamencie – jakie niesie za sobą zalety to rozwiązanie?

Chociaż wydaje się to niemożliwe, możemy pozwolić sobie na nowy samochód co rok albo co dwa lata, przy czym nie musimy przejmować się utratą jego wartości, ani też wszystkim co związane jest z jego serwisowaniem i ubezpieczeniem. Kiedy brzmi to, jak rozwiązanie idealnie skrojone dla nas wystarczy, że zainteresujemy się zagadnieniem samochodów na abonament.

Kiedy słyszymy o ofercie abonamentu, od razu na myśl przychodzą na telefonie komórkowe lub oferty telewizji kablowych, natomiast nie oznacza to, że to jedyna możliwość jaką mamy do wyboru. Okazuje się, że sporo z nas coraz częściej decyduje się na samochody w abonamencie. Jednocześnie, zdecydowanie maleje liczba tych, którzy postawiliby na zakup auta na własność. Początek tej tendencji zawdzięczamy przeróżnym firmom, które zdecydowanie preferują wynajem długoterminowy. Co więcej, jest to forma finansowania, która zyskuje uznanie również wśród klientów indywidualnych.

Auto na abonent to coś, na co zdecydować się może prawie każdy z nas. Salony samochodowe i inni usługodawcy, przygotowują specjalny oferty aut na abonent dla osób fizycznych. To świetna okazja, abyśmy stali pozyskali nowy pojazd, takiej marki i takiego modelu, jaki tylko spodoba się nam z dostępnej oferty. Oprócz tego, salony samochodowe pozwolą nam nie tylko na klasyczny leasing lub kredyt samochodowy, ale też na auto w abonamencie.

Co możemy zyskać, stawiając na auto abonament?

W praktyce, samochód na abonament to po prostu długoterminowy wynajem, specjalnie przygotowany chociażby dla klienta indywidualnego. Jego obowiązkiem jest tylko to, by regularnie opłacał stały comiesięczny czynsz. W zależności na jaką markę postawimy, salon samochodowy zaoferuje nam kilka wariantów tego, jak długo ma trwać okres umowy, a to szansa, abyśmy mogli regularnie zmieniać samochód na nowy. Wobec tego, możemy postawić na auto miejskie, rodzinne, ale i na luksusowe lub sportowe.

Osoby, które korzystają z auto abonamentu, podkreślają komfort i brak dodatkowych kosztów. Opłata, która czeka nas każdego miesiąca jest w stanie pokryć wszystkie wydatki, które są związane zarówno z ubezpieczeniem, jaki i naprawą i serwisowaniem pojazdu. W wypadku tradycyjnego zakupu, tego typu usługi kosztowałby nas co najmniej kilka tysięcy złotych.

Nie są to małe pieniądze, jednak i tak są niczym w porównaniu do tego, jak bardzo spada wartość pojazdu, który dopiero został zakupiony. Gdy auto opuści salon samochodowy, jego wartość spada automatycznie o dziesięć procent, a już po roku o kolejne dwadzieścia. Co więcej, już w trzecim roku po zakupie nie będzie żadnym zaskoczeniem, gdy wartość auta spadnie do około sześćdziesięciu procent jego katalogowej ceny.

Należy mieć na uwadze to, że bez względu na to, gdzie skorzystamy z samochodowego abonamentu, czy będzie to wypożyczalnia samochodów luksusowych, czy też salon – zawsze będziemy zwolnieni z obowiązku dopełniania formalności w urzędach i pamiętania o przeglądach gwarancyjnych. Wszystko to bierze na siebie firma.