ogólna

Najnowsze modele audi – wynajem długoterminowy jako opłacalne rozwiązanie?

Przez wynajem długoterminowy, rozumie się korzystanie z samochody za pewną sumę pieniędzy przez pewien czas (minimum rok), wiążąc się umową z wypożyczalnią. Coraz więcej osób i firm decyduje się na tę metodę finansowania pojazdów, jako tańsza alternatywa, chociażby dla tradycyjnego leasingu. To świetna szansa na to, aby firma mogła korzystać z zupełnie nowego auta, które dopiero co opuściło salon.

Nawet jeśli interesuje nas najnowszy model Audi wynajem długoterminowy okaże się rozwiązaniem, który pozwoli nam na wiele. Aby ta opcja była możliwa, będziemy musieli zaakceptować wszelkie warunki regulaminu, jakie zawarte są w umowie między klientem, a wypożyczalnią. W umowie znajdziemy zarówno prawa, jak i obowiązki, które dotyczą najemcy oraz wynajmującego. Te będą się oczywiście różnić, ze względu na każdą odrębną firmę.

Szereg zalet wynajmu długoterminowego

Pamiętajmy, że najem długoterminowy to nie jest wyłącznie opcja dla firm. Z powodzeniem mogą się też zdecydować na nią prywatne osoby. Jako, że oferty wypożyczalni są bardzo obszerne, możemy wybrać sobie taki model samochodu, który tylko przypadnie nam do gustu, a jednocześnie będzie spełniał nasze wszelkie potrzeby. Dodatkowo, wcale nie musi być to zupełnie nowe auto. Istnieje szansą pozyskania używanego samochodu, jeśli nasz budżet nie pozwala nam na auto salonowe.

Po dodaniu do siebie całościowych kosztów zauważymy, że to rozwiązanie o wiele tańsze, niżeli popularniejszy leasing. Różnica może być bardzo widoczna, a dodatkowo wszelkie wydatki dotyczące wynajmu, przedsiębiorca może wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Sprawi to, że odniesiemy sporą korzyść podatkową. Miejmy świadomość, że wszelkie sprawy związane z serwisowaniem i ubezpieczeniem będą obsługiwać pracownicy firmy finansującej.

Szerokie grono klientów docenia fakt, że długoterminowy wynajem samochodów w ogóle nie wpływa na zdolność kredytową. Nie wymaga jej i jednocześnie jej nie zmniejsza. Będzie to szczególnie ważne dla każdego, kto w przypadku dość niskich dochodów, będzie starał się o otrzymanie kredytu.

Pod koniec umowy, koniecznie jest oddanie do firmy samochodu, przy jednoczesnej wymianie na inny lub nowszy model. Można również wykupić pojazd na preferencyjnych warunkach.

Wynajem długoterminowy – jakie posiada wady?

Zanim zdecydujemy się na długoterminowy najem aut, uświadommy sobie także wady jakie posiada ta opcja. Przede wszystkim, firmy zwracają uwagę na dbałość o pojazd, a kiedy ten jest nadmiernie eksploatowany, mogą na nas spaść dodatkowe koszty. Jeśli dojdzie do kradzieży, to my jako klienci ponosimy konsekwencje. Comiesięczne opłaty są nieustannie naliczane, a jeśli firma otrzyma już odszkodowanie, może dojść do rozliczenia kosztów. To sytuacja, od której możemy się odpowiednio ubezpieczyć podczas podpisywania umowy.

Przy tej opcji finansowania auta, spotkamy się z różnymi limitami i ograniczeniami. Często będzie to limit rocznego lub miesięcznego przebiegu pojazdu. To zapis w umowie, który może spowodować wzrost kosztów. Jeśli dany limit zostanie przekroczony, możemy spodziewać się, że serwisowaniu lub naprawa pojazdu spadnie na nasze barki. Z uwagi na to, o wiele lepiej stawiać na firmy, które nie korzystają z opcji kilometrówki.