ogólna

Jakie sprawy karne prowadzi adwokat z Wrocławia?

Konflikt z prawem powoduje, że niezbędne jest zatrudnienie prawnika, który będzie odpowiedzialny za naszą obronę. Bez tego szanse na korzystny wyrok maleją, szczególnie w sprawach karnych, gdzie niezbędna jest rozległa wiedza, profesjonalizm i wytrwałość w dążeniu do celu. Adwokat od spraw karnych z Wrocławia będzie osobą, która poprowadzi Twoją sprawę i stworzy indywidualną linię obrony – dzięki temu zyskasz szansę na skuteczną obronę w sądzie i uniknięcie kary. Jakimi konkretnie sprawami zajmuje się taki specjalista?

Adwokat od spraw karnych z Wrocławia – czym się zajmuje?

Pomoc, jaką zapewnia adwokat sprawy karne Wrocław jest kompleksowa, tzn. możesz liczyć na wsparcie od samego początku do końca współpracy. Na samym początku specjalista zapozna się z Twoją sytuacją i wyciągnie odpowiednie wnioski, planując, a także tworząc indywidualną linię obrony przed oskarżycielem. W toku całego postępowania będzie on również odpowiedzialny za sporządzanie i wysyłanie niezbędnej dokumentacji, doradztwo prawne, a także wsparcie psychologiczne. Oczywiście będzie również reprezentował Cię bezpośrednio przed sądem, co znacząco zwiększy Twoje szanse na korzystny wyrok.

A jakimi konkretnie sprawami karnymi zajmuje się wrocławski adwokat? Mowa tutaj między innymi o:

  • obronie w postępowaniu przygotowawczym, a więc na etapie śledztwa prokuratury lub policji,
  • obronie przed sądami karnymi,
  • reprezentowaniu w postępowaniu karnym w różnej roli, np. pełnomocnika, oskarżyciela czy powoda,
  • sprawach z zakresu przestępstw narkotykowych,
  • sprawach związanych z uchyleniem tymczasowego aresztowania albo odroczeniem czy przerwie w odbywaniu kary,
  • sprawach o warunkowe przedterminowe zwolnienie i wielu innych.

Spraw tych jest bardzo wiele i mogą być one bardzo zróżnicowane, ponieważ samo prawo karne jest niezwykle rozległe. Dlatego też niezbędne jest zawsze w pełni indywidualne podejście do klienta i tworzenie linii obronnej dostosowanej do sytuacji oraz potrzeb osoby reprezentowanej przez adwokata od spraw karnych.

Musisz przy tym wiedzieć, że nie każda kancelaria adwokacka będzie to stworzoną dla Ciebie, która będzie w stanie skutecznie bronić Cię w toku całego postępowania. Wybierając ją musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak chociażby jej doświadczenie i kwalifikacje, zakres specjalizacji czy też opinie dotychczasowych klientów. W ten sposób zyskasz możliwość skorzystania z usług cenionych specjalistów i jednocześnie uniknięcia ryzyka związanego z nawiązaniem współpracy z taką kancelarią, która nie będzie w stanie w odpowiedni sposób zadbać o Twoje interesy.

Sprawy karne i nie tylko!

Sprawy karne muszą być oczywiście specjalnością adwokata, jednak nie oznacza to, że dana kancelaria nie może specjalizować się również w innych gałęziach prawa. Dlatego też w sytuacji, gdy adwokat od spraw karnych spełnił Twoje oczekiwania, ale po czasie potrzebujesz wsparcia prawnika w innym zakresie, sprawdź, czy nie specjalizuje się on również w innych dziedzinach. Bardzo często jest tak, że kancelaria jest w stanie reprezentować Cię również w sprawach z innego zakresu – np. rozwodowych, rodzinnych, cywilnych czy administracyjnych. Mało tego! Niektóre kancelarie adwokackie będą nawet w stanie pomóc Ci w założeniu czy przekształceniu firmy albo walce o odszkodowanie.

Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę, jaką prezentuje swoim klientom adwokat z Wrocławia i wybrać takiego, który w stu procentach spełni Twoje oczekiwania.